Jan Šlézar Jan Šlézar 0 : 1 1 : 1 1 : 0 2
Tomáš Majewski Tomáš Majewski 0 : 2 0
Richard Mück Richard Mück 1 : 1 2 : 0 3
Jiří Lev ml. Jiří Lev ml. 0 : 2 0 : 1 0
Ondřej Kurka Ondřej Kurka 1 : 1 2 : 0 3

Do areálu Tj Sokol ve Výškovicích dorazilo na utkání favoritů soutěže cca 30 diváků a začátek utkání provázel mírný déšť. Domácí připravili výborný kurt, který téměř dokonale absorboval všechnu vodu. Ne tak šťastni už byli tenisté, jejichž kurty plavaly ve vodě a s pláčem odcházeli domů. Utkání mohlo začít.

Hosté nastoupili v sestavě: Richard Mück, Ondřej Kurka, Aleš Wolf, Tomáš Majewski a Jiří Lev ml.

Domácí šli do zápasu v tomto složení: Jan Šlézar, Radek Rozsypal, Jiří Skudřík, Tomáš Ertelt a MatějJendřejek.

1. zápas dvojic – Jan Šlézar, Tomáš Ertelt – Ondřej Kurka, Richard Mück

Oba týmy nasadili do prvních dvojic všechno „střelivo“ a hráči naplnili očekávání koučů a diváků. Viděli jsme nejlepší utkání celého zápasu. Velmi vyrovnané a plné pěkných výměn. V prvním setu za stavu 2:2 Tomáš Ertelt vybírá míč u boudy, přidá bodovku a rázem domácí utíkají do drobného vedení 4:2. To drží do stavu 7:5. Ondra Kurka se snaží změnit hru smečovaným servisem, což nekvituje legenda na lavičce hostů Aleš Wolf. Domácí první set vyhrávají 10:6.

V druhém setu se plně rozjelo anglické počasí a hustota deště jako by vyhovovala hostům. Kurka blokuje za stavu 2:2 a dostává Vítkov do vedení 3:5 a drží si ho do stavu 5:7. Pak výborně hrající Ertelt hecuje publikum i parťáka Šlezara a obrat 9:8 je tady. Domácí fanoušci opětují emoce svým borcům. Nakonec Vítkov srovná na 9:9. Míč má na noze opět budoucí hráč dne Ertelt, který míč vyhazuje 30 cm do pravé strany a zápas jde do 3. setu.

Třetí set zahajuje pokynem Wolf a příkazuje Mückovi, aby se ujal servisu. Dostáváme se opět na 9:9. Richard Mück zkušeně položí míč na levou lajnu a dostává Vítkov do zápasového vedení 0:1.

2. zápas dvojic – Jiří Skudřík, Radek Rozsypal – Tomáš Majewski, Jiří Lev

Domácí nastupují v osvědčené sestavě, kde hlavní úderník Skudřík v posledních týdnech pochybuje o smyslu jeho nohejbalové formy. Radek mu výborně sekunduje celý zápas. Hostující nastupují s Tomášem Majewskim a mladým Jirkou Lvem. První set provází velmi nenápadný výkon obou stran, nicméně domácí vyhrávají první set 10:7, kdy Radek hraje velmi dobře pozičně. Druhý set naopak za stavu 5:5 utíkají do 5:8 hostující a srovnají na 1:1. Ve třetím setu potvrzuje vzrůstající formu Jiří Skudřík a domácí vyhrají třetí set 10:8. Stav utkání 1:1.

1. trojice – Jiří Skudřík, Tomáš Ertelt, Jan Šlezar – Richard Mück, Ondřej Kurka, Aleš Wolf

Velmi dobře hrající trojice hostů jednoznačně ovládá první set 5:10. Ve druhém nezůstávají o nic pozadu a ihned se dostávají do trháku 1:4, pokračuji na 7:9. Domácím se podaří zdramatizovat zápas srovnáním na 9:9. Ondřej Kurka korunuje výborný výkon ve své trojici tvrdým úderem na Jiřího Skudříka a ukončuje první trojici. Stav utkání 1:2

Singl – Jan Šlézar – Jiří Lev

Jirka do zápasu přichází více nabuzen a dostává se ihned do vedení 2:5 a dokonce i 3:6. Pak Honza otáčí set na 7:6 a nakonec 10:7. Jirka hraje slušně, ale bohužel to nestačí a druhý set prohrává 2:10. Stav utkání 2:2.

Po zápase jsme se zeptali Honzy Šlézara

Jak zatím vidíš průběh utkání?

Je to hodně vyrovnané.

Co rozhodne?

Následující trojka.

Koho favorizuješ v soutěži? Kdo bude hrát superfinále?

Určitě Vítkov a buď my nebo nějaké Fifejdy.

Co říkáš na systém soutěže?

Úplně super, protože jsem to vymyslel já (smích). (systém play off vymyslel Jakub Tomáš pozn. redakce)

Hrajete dlouhodobě ve stejném složení, je to výhoda?

Vyhovuje nám to, není potřeba nikoho hledat a hrajeme si to podle sebe.

Vidíme v areálu i změnu kurtu, je to lepší?

Určitě je to ku prospěchu hry.

Kdo vyhraje dnešní utkání?

Skončí to 4:3, ale nevím pro koho.

2. trojice Jendřejek, Skudřík, Ertelt – Mück, Kurka, Wolf

Sled a vývoj utkání mírně favorizuje hostující družstvo, posílené o extraligového Ondřeje Kurku. Hostující trojka disponuje velezkušenými matadory Mückem a Wolfem. Domácí Ertelt ale opět hecuje svoje spoluhráče a vyplácí se. Skudřík exceluje, dostává svoji trojku na 6:1 a v setu na 10:4. Hned na začátku druhého setu domácí utíkají na 2:0 a drží si míče do stavu 8:6 a set vyhrávají 10:8. Poprvé v zápase se dostávají do vedení na 3:2 a Tomáš Ertelt si stav náramně užívá.

Po zápase jsme vyzpovídali Jiřího Skudříka.

Co rozhodlo druhý zápas trojic Jirko?

Vítkov chyboval více než my, já jsem nechyboval.

Všichni diváci vidí, že covid ani obrna tvoji formu neovlivnili…

Jo už to začíná být dobrý.

Jak dopadne další dvojka?

Honza udělá bod, udělá naše vítězství a já to pak potvrdím

3. zápas dvojic T. Ertelt, Šlézar – Lev, Majewski

Domácí cítí šanci a proto se maximálně soustředí. Tomáš Ertelt potvrzuje, že se stává mužem zápasu, ihned dostává domácí do vedení a téměř nechybuje. První set vyhrávají domácí 10:6. Ve druhém setu opět Erteltovi míče dostávají domácí do vedení 3:0, dále 6:1 a opět 10:6. Stav utkání 4:2.

Hráče utkání jsme se po zápase zeptali:

Tomáši co rozhodlo tuto „dvojku“?

Rozhodl příjem, my jsme měli lepší příjem, Vítkov ho tak neměl dobrý, nedokázali si to tak dát dobře. A my jsme pochytali více v poli.

Byl jsi v zápase v emocích?

Byl, byl. Je třeba to vyhecovat, potom se mi hraje lépe. Adrenalin dostat do hlavy a pak jedou bomby

Jak vidíš poslední dvojku?

Kluci to budou mít těžké, zkusíme zabojovat a uvidíme.

4. zápas dvojic Skudřík, Rozsypal – Mück, Kurka

V posledním zápase se domácí snaží seč můžou, nicméně Kurka prokazuje svoje extraligové zkušenosti a nedává domácím šanci. 6:10, 5:10 a konečný stav zápasu 4:3.

Po zápase jsme se zeptali hostující Ríši Mücka:

Jak jste Ríšo spokojeni s bodem z Výškovic?

Je to maximum co jsme mohli získat. Domácí hráli výborně, takhle jsem je dlouho neviděl zahrát.

Kde se lámal chleba?

No viděl bych tam 3 individuální výkony. Tomáš Ertelt zahrál bezchybně, Šlezi zahrál svůj standart a

Radek Rozsypal se mi taky líbil, velmi dobře si svoje odehrál ve dvojicích. Nešlo nám to dnes přes dvojice.

Koho tipuješ v Superfinále letošní soutěže?

Těžko tipovat. Fifejdy jsem neviděl. Myslím si, že ještě daleko.

Jaké jsou Vaše ambice?

Tak chceme do trojky, ale chceme vyhrát. Máme to dobře složené, mohlo by to na bednu vyjít.

Jak se daří zakomponovat do týmu nové mladé kluky Bokisch, Randýsek, Lev?

Sedá si to. Ale myslím si, že za chvíli budeme připraveni.