Rekapitulace Soutěže družstev 2021

Letošního ročníku se zúčastnilo 8 družstev, což je o 1 více než v loňském roce. Loňské účastníky doplnila Opava vedena bývalým hráčem Vítkova a současným extraligovým členem kádru NK Vsetín - Ondřejem Kurkou.

V základní části bylo odehráno před prázdninami 7 kol základní části a v záři pak následovalo play-off a skupina o udržení. Rozdíly po základní části byly v horní části minimální: Výškovice (16b), Mar. Hory A (15b), Petrovice/Karviná (14b), Vítkov (13b).

Do play-off vstoupili Výškovice suverénním vítězstvím 4:0 nad Vítkovem a mohli se radovat z postupu do SUPERFINÁLE. V druhém semifinále nestačili Mar. Hory A na sestavu Petrovice/Karviná (posílenou ke konci základní části o Josefa Nezvala) v poměru 1:4.

Kaňkou v závěrečných bojích o medailové pozice byla neúčast Vítkova v zápase o 3. místo, které tak na poslední chvíli v "exhibiční" předehře v rámci SUPERFINÁLE nahradil Výběr hráčů Jakuba Tomáše, který skolil Mar. Hory A.

Samotné finále mezi Výškovicemi a Petrovicemi/Karvinou rozhodl až třetí set posledního utkání (10:8), které tak na svou stranu urvalo družstvo Petrovice/Karviná s rodinným klanem Stařičných, nestárnoucím Kawulokem a po zranění se vracejícím Nezvalem.