Ohlédnutí za letošním Superfinále

Po roční odmlce se nohejbalové Superfinále Soutěže družstev vrátilo do haly Pustkoveckého Sokola, kde se odehrály souboje o "bednu" v nejvyšší krajské nohejbalové soutěži.

Pro letošní akci se podařilo získat sponzorský dar od pivovaru Radegast, který zajistil nejlepším třem družstvům odměnu v podobě 30L sudu piva Radegast 10°. Děkujeme!

Superfinále odstartovalo v 11:00 soubojem po základní části třetího Vítkova s celkově čtvrtými Petrovicemi - Karvinou. Zajímavostí bylo, že stejní soupeři se potkali v předchozím týdnu v dohrávce na půdě Petrovic, kde se z vítězství radoval Vítkov v poměru 4:3.

V Superfinálovém utkání o 3. místo tahal tentokrát Vítkov za kratší konec a v závěru se v nejtěsnějším poměru radovaly Petrovice - Karviná 4:3. Na obou stranách se představili bývalí i současní ligový hráči. Na straně Vítkova byl mj. oporou po celou sezonu současný trenér extraligového Vsetína, dlouholetý extraligový hráč a juniorský vicemistr světa Lumír Gebel, nebo juniorský mistr světa Petr Gargulák. Na straně Petrovic bylo během sezóny možné shlédnout výkony člena extraligového vsetínského Áčka Jana Staříčného, jeho bratra Rudolfa Stařičného ml. z prvoligové vsetínské rezervy a také bývalé ligové hráče Pepu Nezvala a Tomáše Mikulu.

Výsledkový servis z tohoto utkání: Vítkov - Petrovice 3:4

Vrcholem dne byl souboj Sokola Výškovice proti NK Opava. Favorita utkání bylo těžké odhadovat. Výškovičtí sice vyhráli základní část, ale na straně Opavy nastoupila kompletní ligová čtveřice (Kurka - extraliga, Bokisch - 1. liga, Lev s Volmanem - 2. liga). Oproti tomu za Výškovice v sezóně nenastoupil jediný ligový hráč, čímž se mohlo pochlubit z účastníků Soutěže družstev 2022 už jen družstvo Sokola Pustkovec. Navíc byli oslabeni o zraněného matadora Skudříka.

Zlomovým momentem byla střední pasáž utkání kdy se Výškovicím podařilo uzmout výhru v trojici a následně i v singlu, kde si trpělivou hrou poradil zkušený Šlézar se Lvem. Za stavu 3:1 už v následující trojici nenašla chybující Opava recept na obětavou obranu Výškovic a utkání tedy skončilo překvapivě brzo vítězstvím Výškovic při skóre 4:1.

Výsledkový servis z tohoto utkání: Výškovice - Opava 4:1

Záznam z finálového utkání na Youtube.

Konečné pořadí Soutěže družstev MSK 2022

1. TJ Sokol Výškovice
2. NK Opava
3. TJ Internacionál Petrovice u Karviné - NK Karviná
4. TJ NBC 88 Vítkov
5. TJ Sokol Frýdek-Místek A
6. TJ Ostrava Mariánské-Hory
7. TJ Sokol Pustkovec z.s. A

Nejužitečnější hráči

1. Jan Šlézar (Výškovice) 45 bodů v 54 utkáních
2. Tomáš Ertelt (Výškovice) 36 bodů v 44 utkáních
3. Ondřej Kurka (Opava) 32 bodů v 40 utkáních