Turnajový přebor - 2. turnaj - Sviadnov

Účastníci

II. Díl turnajového přeboru - Sviadnov

V sobotu 5.6. ve Sviadnově se odehrál druhý díl turnajového přeboru. Účastníky přivítal jemný deštík. Po úvodním proslovu pořadatele se rozehrály první souboje už za krásného počasí. Ano, objednat počasí, i tohle ve Sviadnově umíme.

Do první divize z minulého kola postoupil tým Ostravy-Zábřeh. Naopak o patro níže se představila Sokolovna F-M. I tentokrát se představili borci skoro až ze zahraničí, Spolek Pacoši Senice na Hané, za což jim patří dík. Naopak se nám neukázal Svinovský přebor.

V první divizi se jako první odehrálo derby mezi Sviadnovskými šutéry. Tentokrát bylo úspěšnější „B“ ve složení Radim Halla, Aleš Ondera a Lukáš „pěna“ Pěčka. Mladší Sviadnovské nohejbalové těleso se rozehřívalo pomaleji.

Ve druhé divizi probíhaly vyrovnané utkání a o postupujícím mezi elitu ve finále rozhodoval pouze jediný bod. To když mezi Sokolovnou a Pacoši rozhodoval při remize 8:10 a 10:7 a poslal o patro výš zpátky Sokolovnu F-M.

V elitní divizi také nechtěl nikdo nic pustit zadarmo. Probíhaly nádherné smečařské souboje, které střídaly unikátní blokařské zákroky, zejména v podání Sviadnovského Filipa Rašky. Právě precizní obrana nad sítí pozvedla výkon celého Sviadnovského „Áčka“. Právě v jednom ze soubojů nad sítí se zranil Rychvaldský matador Tomáš Matušek. Zbytek turnaje proto tento obounohý smečař odehrál v podstatě na půl plynu.

Když si to všechny mančafty rozdaly mezi sebou, bylo vše nad slunce jasné. Domácí prostředí, v možnostech hygienických opatření bouřlivá divácká podpora, udělaly své. Vítězství Sviadnova „B“ byla zasloužená. Druhé místo po zlepšených výkonech obsadil Sviadnov „A“. Na bednu se dostali i borci z Pustkovce. Sestup Polanky se jemně předvídal.

Organizačně zvládnuté setkání, za podpory Sviadnovského mecenáše, hospody Pod Šimlem a cateringové firmě René a Bóďa, bylo na menu úžasná zelňačka a obligátní klobásy na grilu. V čem jsme určitě zvítězili, byla Radegastova „desítka“ točená do skla.

Kolo štěstí dotočeno a posílá dál svou štěstěnu do dalších turnajů. Co na závěr? Slovy klasika „SLÁVA NOHEJBALU“

Výsledky Divize 1:

1. TJ Sviadnov BHalla, Ondera, Pěčka, Pazdera52 b
2. TJ Sviadnov AJ. Raška, F. Raška, Taichman, Řeha46 b
3. TJ Sokol Pustkovec BFiala, Šalamoun, Holba43 b
4. TJ Sokol Ostrava - ZábřehVojnar, P. Pekara, Lukašák, Folvarčný37 b
5. TJ Slavoj Rychvald BMatušek, Kupčák, Buchtík34 b
6 . NK PolankaPřistoupil, Vašíček, Tomala, I. Friedel31 b


Výsledky Divize 2:

1. Sokolovna F-MStružka, Hrdý, Vondrák28 b
2. Spolek Pacoši Senice na HanéR. Konečný, Krajčí, Pospíšil22 b
3. TJ Sokol Pustkovec CBěhůnek, Suchánek, Stork19 b
4. TJ Slavoj Rychvald CHrabal, Pietráš, Kalvar, Macura13 b
5. NC KyjovicePretsch, Pečiva, Raszka10 b
6 . Starý BohumínFrnka, Rafaj, Gracík, Langa, Hvolka, Sládek7 b
7. Svinovský Přebor- nezúčastnili se -0 b