Turnajový přebor - 1. turnaj - Pustkovec

Účastníci

V sobotu dne 22.5 se konečně rozjela nová nohejbalová sezóna v turnajovém přeboru mužů, který opět odstartoval na půdě TJ Sokola Pustkovce, který jako jediný v okolí disponuje hned 3x nohejbalovými kurty a má k dispozici i halu.

Začalo se hrát klasicky po nástupu od 9 ráno na třech antukových hřištích, bohužel po dvou hodinách nás počasí přinutilo zbytek zápasů odehrát převážně v hale, pár zápasů se nakonec v rámci urychlení ještě odehrálo na jednom antukovém kurtu venku, který byl hratelný až kolem 14 h. kdy se opět trošku vyjasnilo a přestalo pršet. Kluci z Pustkovce měli po celou akci otevřený bufet s občerstvením a každý si mohl zakoupit dobré pivo a něco k jídlu. 

První divizi bez jakéhokoliv zaváhání ovládli hráči ze TJ Sokol Pustkovce B, na jejich strategii dvou smečařů a téměř neprůstřelného bloku nikdo nenašel pomyslný kryptonit a ovládli tak s přehledem celý turnaj s plným počtem bodů - čili neporaženi.

Druhou divizi ovládl tým ze TJ Sokol Zábřeh, který bez větších problémů přejel všechny své protivníky, tedy také opět s plným počtem bodů a musím vyzdvihnout právě poslední zápas ve hale, kdy hráli proti domácím klukům z Pustkovce C za nádhernou atmosféru, hala se doslova třásla všem pod nohama, byla to super podívaná a parádní zážitek.

Dle tabulek tedy gratulujeme zlatým klukům z Pustkovce B za první místo, poté následuje stříbrný tým Rychvaldu B a třetí bronzovou medaili má zatím Sviadnov A. 

Z prvního místa ve druhé divizi postupuje dle nových pravidel tým TJ Sokol Zábřeh.

Bohužel z posledního místa první divize dle nových pravidel sestupuje tým Sokolovna Frýdek-Místek. 

Turnaj bych celkově vyhodnotil jako úspěšný i když nám zrovna počasí nepřálo, všechny zápasy se odehrály, tudíž se nemusí hledat náhradní termín, všichni si dobře zahráli a to nejdůležitější, nikdo se nezranil.


Výsledky Divize 1:

1. TJ Sokol Pustkovec BFiala, Šalamoun, Holba, Schuster, Krajina52 b
2. TJ Slavoj Rychvald BMatušek, Kupčák, Šupol46 b
3. TJ Sviadnov AJ. Raška, F. Raška, Taichmann, Řeha43 b
4. NK PolankaPřistoupil, V. Vašíček, Tomala, P. Friedel37 b
5. TJ Sviadnov BHalla, Pazdera, Polach34 b
6 . Sokolovna FMStružka, Hrdý, Vondrák31 b


Výsledky Divize 2:

1. TJ Sokol Ostrava - ZábřehVojnar, Lukašák, Folvarčný28 b
2. TJ Sokol Pustkovec CBěhůnek, Suchánek, Lysák, Stork, J. Vašíček22 b
3. NC KyjovicePretsch, Pečiva, Raszka, Juchelka19 b
4. TJ Slavoj Rychvald CHrabal, Pietráš, Kalvar, Macura13 b
5. Spolek Pacoši Senice na HanéR. Konečný, Krajčí, P. Konečný, Pospíšil10 b
6 . Starý BohumínFrnka, Langa, Kozel, Kubla, Sládek7 b
7. Svinovský PřeborBokor, Horvath, Harazim, Lyčka4 b