2.dvojice : 1.dvojice
0:2
(7:10, 9:10)
2:5

Kdo půjde v semifinálové bitvě proti Vítkovu a proti Petrovicím či Opavě? Tuto otázku měl vyřešit odložený souboj o čelo tabulky v Ostravě-Mariánských Horách, kde se utkalo domácí áčko proti Tj Sokol Výškovice.

Duel o vítěze po základní části přišlo sledovat 9 diváků. Atmosféra na kurtech, kde se mimo jiné letos uskuteční Superfinále soutěže družstev, byla velmi přátelská. Kdo by čekal vyhecovanou bitvu, byl na omylu. Domácí družstvo tradičně nachystalo výčep, který chvílemi vyhazoval pojistky půlky Mariánských Hor a část Fifejd, ale zkušená ruka (a hřebík ) Radana Zemánka zajistila studené pivo. V polovině zápasu náhradní hráč domácích Jan Dorčák rozžhavil gril. O hráče i diváky bylo postaráno.

Před zápasem jsme se zeptali trenéra domácích Tomáše Volmana.

Jak jsi připravoval hráče na tento zápas o čelo?

Ne, ne. Vzhledem k situaci, která nastala v tabulce tak si myslím, že v dnešním zápase už tolik nejde. Chceme si to užít a ukázat že umíme hrát dobrý nohejbal. O výsledek až tak moc nejde.

Cítím nějaké taktizování z Vaší strany?

Ne vůbec. Jestli půjdeme v semifinále na Vítkov nebo Petrovice je vlastně jedno, oba jsou srovnatelné týmy. Začínáme doma, to je důležité.

Jak se občerstvujete v takovém dusném počasí před zápasem, v průběhu?

Je tady menší soudek pro zkušenější nohejbalisty, jinak bych doporučil neperlivou vodu.

Prozradíš dvojky které půjdou do začátku?

Začne Radan Zemánek s Romanem Kvardou, poté já s Honzou Erteletem

Kdo půjde do singlu?

Singlista bude určitě Roman Kvarda.

Co popřeješ soupeři?

Ať se nezraní a ať si užijeme společně pěkné odpoledne.

Máš připravenu odměnu pro své kluky v případě vítězství?

Ano, slíbil jsem lahvinku a to taky dodržím.

Stejně tak jsme sondovali v předzápasovém interview u kapitána hostů – Tomáše Ertelta.

Na zápas jsme se nijak speciálně nepřipravovali, byli jsme na lokálním turnaji v Ostravě. Jestli budeme první nebo druzí není pro nás podstatné, důležité je hrát semifinále doma.

Začínající nohejbalisti by určitě měli pít vodu, zkušenější si dávají pivečko.

Prozradíš dvojky jak půjdou do začátku?

Začnu já s Janem Šlézarem a do druhé dvojky půjde Jiří Skudřík a Radek Rozsypal.

Honza Šlézar, udrží si svoji bilanci neporazitelnosti. Bratr Jan mě hecuje, ale nechám to na Honzovi.

Ať se nezraní a v klidu si to rozdáme v playoff.

My si odměny nadáváme, ale doma si dáváme po vítězném zápase Myslivce u Milana v „okýnku“.

První zápas dvojic. Radan Zemánek, Roman Kvarda – Tomáš Ertelt, Jan Šlézar

První set probíhal do stavu 5:5 celkem vyrovnaně. Tomáš Ertelt trochu zbytečně zkazil 2 servisy a chybuje při útoku a domácí jdou na 7:6. Stejný hráč ale boduje na 7:7, kdy vzápětí Tomáš chytá míč a Jan Šlézar boduje na 8:7 což byl zlomový míč prvního setu a hosté vítězí 10:7.

V druhém setu se domácí ihned dostávají na 2:0. Poté ale přichází řada drobných chyb u domácích a hosté otáčejí na 2:6 a celý set i zápas si pohlídají. Druhý set končí 5:10 a hosté jdou do vedení 0:1.

Druhý zápas dvojic. Tomáš Volman, Jan Ertelt – Radek Rozsypal, Jiří Skudřík

První set byl vyrovnaný do stavu 7:7. Poté Tomáš Volman boduje na 8:7, ihned poté chytá pole a do levého rohu boduje tvrdým umístěným úderem na 9:7. První set končí 10:7.

Druhý set se hosté drží taktiky hrát převážně z první na Jiřího Skudru. Domácí méně chybují a dostávají se na 6:3. Jiří Skudra snižuje několikrát na 5:8 a 6:8 což je ale ze strany hostů vše. Domácí hlídají zápas a vítězí druhý set 10:6.

První zápas trojic přináší velmi zajímavý nohejbal.

Sestavy: Tomáš Volman, Jan Ertelt, Tomáš Kvarda – Jiří Skudřík, Tomáš Ertelt, Jan Šlézar

Hosté mají v první polovině setu velmi dobrou obranu a nepropustí ani lokální mouchy. Navíc domácí kupí drobné chybičky, proto je stav 2:6. Hrající prezident klubu Jan Ertelt ale burcuje k obratu argentinskou šajtlí a snižuje na 3:6 a hecuje spoluhráče. Diváci konečně vidí nějaké emoce a poprvé můžeme konstatovat,  že se začíná bojovat o čelo. Nicméně hosté opravdu výborně brání a dostávají se v klidu na 5:9 a vyhrávají set 6:10.

Ihned na začátku druhého setu Tomáš Ertelt opět chytá míče, Skudřík nahraje Šlézarovi a ten nekompromisně boduje na 0:2. Poté Volman dvakrát vyhazuje a stav je 0:4. Domácí jsou evidentně v útlumu a proto střídají Tomáše Volmana za Radana Zemánka. Ten ihned snižuje na 1:4. Poté si namíchá místní beton a třemi bloky Zemánek otáčí stav na 5:4. Hosté začínají být na poplach a soustřeďují se opět na obranu. Šlézar se výborně doplňuje se Skudříkem a hosté otáčejí na 5:9. Šlézar v této fázi zápasu vytasil velmi nepříjemný servis, který rozbíjí domácí příjem. Vyhrávají set 5:10 i zápas a vedou 1:2.

Singl

Do singlů trenér domácích překvapivě staví „el presidenta“ Honzu Ertelta. Hosté staví letos v singlu (v soutěži) neporaženého Jana Šlézara. Zápas nenabízí téměř žádnou zápletku a hosté vyhrávají singlový zápas 6:10, 3:10. A dostávají se do vedení 1:3.

Zeptali jsme se v této fázi zápasu aktérů utkání.

První Jan Šlézar.

Vedete 3:1, jde všechno podle plánu?

Tak podle našeho plánu ano. Domácí trochu překvapili se sestavou, nepředpokládali jsme Jana Ertelta v singlu. Myslím si, že tímto nasazením prokaučovali tento zápas.

Dotáhnete to již do vítězného konce?

Myslím si, že ano. V té první trojce neměli co ukázat, neuměli to prodat a ukončíme to.

Druhý se nám k mikrofonu dostal (po vychladnutí) Jan Ertelt.

Jaký je teď plán otočit zápas?

Já už hrát nebudu a oni to otočí. Dobrý plán, ne?

Proč jsi nastoupil do singlu? Trenér Volman naznačoval, že určitě půjde Kvarda. Podle čeho jste se rozhodli?

Roman Kvarda měl větší akci o víkendu než já, necítil se a proto jsem musel jít já.

Druhý zápas trojic

Volman, Radan Zemánek, Tomáš Kvarda – Šlézar, Skudřík, Tomáš Ertelt

Jan Šlézar používá svoji zbraň a hledá nepříjemným servisem Radan Zemánka. Stav je 0:4. domácí snižují na 3:4 a nepřesnost kupí nepřesnost. Proto je stav 4:4. Zemánek se opět dostává do blokařské formy a zastavuje dalším blokem hosty. Domácí bojují. Nicméně opět produkují nevynucené chyby. Stav 6:6 a poté 7:7. Skudřík blokuje na 7:8. Další výměna je velmi dlouhá a vyhrávají ji hosté na 7:9. Poté nepřesný útok Ertelta a domácí snižují na 8:9. Radan Zemánek se připomíná dalším výborným blokem na 9:9. Poslední míč setu Volman dobíhá kraťas, Zemánek nahrává a Kvarda tvrdě boduje na 10:9.

Druhý set se týmy tahají do stavu 5:5. Skudřík poté blokuje Kvardu a Šlézar poté přidává riskantním servisem. Skudřík v tento moment ovládá síť a dostává hosty na 5:10.

Třetí set následuje stejný scénář do stavu 5:5. Zemánek vytlouká Skudříka – 6:5. Kvarda chybuje na útoku – 6:6. Zemánek posílá míč do těsného autu – 6:7. Poté stejný hráč krátí a vyrovnává na 7:7. Šlézar kontruje kraťasem – 7:8. Skudra se podívá v dalším výměně a posílá míč středem kurtu na 7:9. Poté opět blokařské monstrum Zemánek dostává domácí jak jinak než blokem na 8:9. Skudřík poté áčkem posílá míč do autu – 9:9. Rozhodující míč posílá podáním domácí Volman do autu 9:10 a hosté se radují z vítězného zápasu. Stav utkání 1:4.

Další zápasy jsou již formalitou.

Nicméně do další dvojice nastupují Kvarda, Zemánek a Radovan Hájek a Radek Rozsypal.

Domácí se dostávají do vedení 6:1, poté 8:4 a nakonec 10:5.

Druhý set má podobný průběh. V jeden moment na hřišti „všichni šlapou“ a domácí vyhrávají druhý set 10:3.

Poslední zápas trojic.

J. Ertelt, Volman – Šlézar, T. Ertelt

Domácí jako by neměli pole a prohrávají 4:8, snižují sice na 6:8 a set nakonec prohrají 7:10.

Druhý set je již bojovnější a velmi vyrovnaný. Vidíme kvalitní dvojice. Hosté vyhrávají těsně 9:10.

Stav zápasu 2:5.